You Are Here: Home » Genel » General Electric yeni mobil generatör setlerini tanıttı

General Electric yeni mobil generatör setlerini tanıttı

General Electric yeni mobil generatör setlerini tanıttı

Bugünün enerji endüstrisi kayda değer bir hızla değişiyor. Önemli metropolitan merkezlere enerji sağlayan geleneksel büyük ölçekli kamu hizmeti sağlayan şirketlere, ihtiyaç duyulan yerde ve zamanda kendi güvenilir, sürdürülebilir enerji üretme yetisine sahip, yeni ve büyüyen bağımsız enerji üreticileri katıldı. 2030 yılında neredeyse 5 milyara ulaşması beklenen endüstri ve enerjiye ihtiyaç duyan orta sınıfın küresel büyümesi de bu eğilime hız veren öğeler arasında bulunuyor. Buna ek olarak dünyada hızla artan sayıda bir çok hükümet; kesintilerin, enerji kayıplarının ve hatta doğal afetlerin sebep olduğu enerji açıklarını hızla kapatabilecek hızlı, yüksek seviyede mobil teknolojilere yatırım yapıyor.

General Electric’in ürettiği Jenbacher Type 3 Generatör

Dünya çapında artan hızlı enerji üretimi ihtiyacını karşılamak üzere General Electric, müşterilerin ihtiyaç duyduklarında geçici enerji ihtiyaçlarını gidermek veya kalıcı enerji çözümleri sağlamak için tasarlanan farklı GE teknolojilerini içeren PowerXpand Portföyünü tanıttı. Portföy, GE’nin TM2500 ve TM2500+ mobil aero-derivatif gaz türbin jeneratör setleri,  Jenbacher J320 muhafazalı gaz motor jeneratör seti ve V250/V228 dizel motor jeneratör setinden oluşuyor ve ihtiyaç duyulan yer ve zamanda güvenilir, hızlı enerji sağlıyor.

General Electric TM2500+ Mobil Aeroderivatif Gaz Türbini

GE’nin PowerXpand Portföyünün Önemli Özellikleri

  • GE’nin hızlı, mobil teknolojilerini bir kapsamlı teklifte birleştiriyor: GE’nin PowerXpand inovatif enerji çözümleri portföyü her tür müşterisine ihtiyaç duyulan yer ve zamanda geçici veya kalıcı enerji üretebilme olanağı sağlıyor. Portföy ayrıca müşterilere kiralama veya satın alma seçenekleri sunarak şirketlere esneklik sağlıyor.
  • Esnek hızlı enerji ve doğru ürünü anında sağlar: PowerXpand teknolojileri 10 dakikadan kısa başlangıç süresiyle üstün esneklik sağlayarak tedarikçilerin pik talepleri hızla karşılamak için enerji arzını yükseltip enerjiyi boşa harcamamak için hızla arzı azaltabilmelerini sağlıyor. Bu esneklik müşterilerin yakıt ve paradan tasarruf etmelerini sağlarken gerçek zamanlı olarak talebe yanıt verebilen daha güçlü, daha tutarlı bir şebekeye sahip olmalarını sağlıyor.
  • Farklı ihtiyaçları karşılamak için enerji çözümleri: PowerXpand ürünleri hızlı enerji üretimi ihtiyacı duyulan çeşitli durumlara hızla yanıt verebilir: elektriklendirme hedeflerine ulaşmaları için ülkelere yardımcı olmak, artan talep için köprü enerji çözümleri sunmak, uzak yerlere enerji sağlamak, acil durum enerji durumları, enerji santralleri veya büyük ölçekli projelerinde bakımı, yenilemeleri veya kesintileri desteklemek üzere yedek enerji üretimine hızla yanıt vermek. Bu ürünler doğal gaz, sıvı damıtılmış yakıtlar ve dizel gibi çeşitli yakıtlarla çalışabilir.
  • Hızla ve kolayca ölçeklendirilebilen teknolojiler sunar—Portföy 1 megavattan 31 megavata kadar ürünler sunarak müşterinin mevcut ihtiyacını karşılamak ve ihtiyaç arttığında hızla ölçek artırımına gidebilmesini sağlayacak teknolojileri kullanmasını sağlar.
  • Masraflı geçici enerji kaynaklarına olan bağımlılığı azaltır ve kırsal alanlara elektrik sağlanmasını kolaylaştırır: GE’nin PowerXpand portföyündeki teknolojiler şebeke dışında kalan topluluklara tutarlı, güvenilir ve kalıcı enerji kaynağı sağlar. Örneğin dünyada elektriğe erişimin güvenilmez veya kesintili olduğu kısımlarında PowerXpand müşterilerin geçici enerji kaynaklarından topluma daha güvenilir ve maliyet tasarruflu enerji sağlayan kalıcı çözümlere geçişini kolaylaştırır.

PowerXpand teknolojileri GE‘nin 100 kilovattan 100 megavata kadar değişen inovatif enerji çözümleri yelpazesinin bir parçası olup dünyanın dört bir yanındaki işletmelere ve topluluklara şebekeye dahil olsunlar veya olmasınlar, istenilen her yerde farklı yakıtlar kullanarak güvenilir ve verimli enerji üretebilme olanağı sağlıyor.

Comments (2)

Leave a Comment

© 2011 elektrikmedya.com

Scroll to top